Titulní strana

Hledání

Obsah

Archiv

Dotazy

e-shop

Soutěž pro školní rok 2004/2005

Letos zůstaneme u aktuálního tématu EU a vyhlašujeme novou soutěž CEED pro školní rok 2004/2005 na téma

  Můj obchod se státy EU .

Abyste mohli dělat dobrý obchod, musíte vědět, co a za jaké ceny kde prodávají. Do států Unie většina z nás dnes nemá daleko – až pojedete na výlet s rodiči či třídou do některého státu EU, zkuste využít čas a udělat si malý marketingový průzkum.

Stručně ve svém marketingovém průzkumu napište:

  • Srovnání cen vybraných 3 druhů zboží
    Zvolte si 3 zboží, u nich si zjistěte ceny alespoň v pěti různých obchodech v zahraničí a alespoň v pěti obchodech v ČR (pokud se srovnatelný výrobek v daném státě vůbec prodává). Pozor – u každého zboží musíte znát DPH, případně spotřební daň, je-li na zboží uvalena, a zkuste zjistit nebo odhadovat i s marži obchodu. Nezapomeňte napsat stát, se kterým srovnáváte.
  • Zhodnoťte, co se kam vyplatí prodávat, kdo si myslíte, že jsou cílová skupina zákazníků, jakou byste doporučili cenu, kolik asi si myslíte, že prodáte kusů a kolik na tom můžete vydělat (např. za měsíc).

Na marketingový průzkum včetně návrhů máte pouze 1 stranu A4, takže buďte struční (nejlépe přehledná tabulka), ať komisi přesvědčíte, že váš obchod je ten nejlepší! Představte si, jako byste do tohoto byznysu dávali své peníze! Tříčlenná komise našeho nakladatelství zaslané práce pečlivě vyhodnotí a nejlépe zpracované marketingové průzkumy oceníme knižní odměnou - odbornými novinkami českého knižního trhu. Odměnou bude všem zúčastněným kvalitní příprava na reálný život, a to stojí za to. Přejeme Vám hodně úspěchů a pevnou vůli.

Uzávěrka soutěže je 31.ledna 2005. Vyhlášení vítězů a předání odměn proběhne do konce dubna 2005.

Těšíme se na Vaše práce.

Jena Švarcová
ředitelka CEED

 

Můžete si přečíst VYHODNOCENÍ TÉTO SOUTĚŽE.

Můžete si přečíst zadání a vyhodnocení minulých soutěží.


Kontakt:   e-mail  ceed@ceed.cz,   tel. 571 118 762, fax 577 019 724
Copyright   © 2009  CEED ing. Jena Švarcová, Ph.D.